Teambuilding Bergen

Teambuilding

Tips til aktiviteter i Bergen og regionen

Teambuilding - tips til aktiviteter i Bergen og regionen

Om du er på jakt etter noe annerledes, nytt og spenstig, finner du mange gode tips til teambuilding i Bergen og regionen her.

Noe som virkelig kan skape inspirasjon og få frem det beste i hver og en av oss. Men også som lag. I Bergen og regionen rundt blir dette servert i møtepunktet mellom de mektige naturopplevelsene, de utfordrende aktivitetene, de store matopplevelsene og et rikt kulturtilbud. Variasjonene i naturen, kombinert med tilgjengeligheten til hav, kyst, fjord, bre og fjell, åpner opp for et allsidig program som spisser sansene til laget ditt. 

Her finner du tips til teambuilding aktiviteter i forskjellige deler av Bergensregionen. 

1. Sotra Villmarksenter - aktiviteter der du er eller på campen

Sotra Villmarksenter tilbyr aktiviteter for grupper fra 4 til 500 personer. De har et bredt utvalg av aktiviteter som konkurranseløyper, farmen-inspirerte øvelser og mobile escape room. De skreddersyr opplegg fra korte økter til heldagsarrangement med mat og underholdning. Etter aktivitetene kan deltakerne samles til bespisning i campens lokaler, terrasse eller lavvo.

Teambuildingaktiviteter med Sotra Villmarksenter
Foto: Sotra Villmarksenter 

2. Camp Panorama - teambuilding  i rå kystnatur

I rå kystnatur på Sotra utenfor Bergen (i tilknytning til Panorama Hotell) kan dere utfolde dere på Camp Panorama. Her kan dere bryne dere på ulike konkurranser i øvelser som krever kreativitet, styrke, effektivitet, kunnskap og samarbeid. Teamet deres deles i to eller flere lag som konkurrerer mot hverandre på poster med villmarkstema rundt på hotellområdet. Øksekast på stranden, styrkeprøve med båtfendere, lagspill med sag og matpost med røyking og sløying av fisk er bare noen av oppgavene. 

Teambuilding - Panorama Hotell & Resort
Foto: Panorama Hotell & Resort 

3. Teambuilding samtidig på flere lokasjoner

Bergen Base Camp tilbyr spillbasert teambuilding der målet er å finne frem til og løse flest mulig oppgaver på en gitt tid. For å få et godt resultat på denne aktiviteten må deltakerne samarbeide, ta i bruk taktiske ferdigheter og til tider også de kreative ferdighetene. Spillet kan gjennomføres hvor som helst (både innendørs og utendørs) og kan også gjennomføres på tvers av flere lokasjoner i Norge. 

Bergen Base Camp tilbyr også skreddersydde lagaktivitetspakker med f.eks. bueskyting, øksekasting, sprettert, slakkline m.m.

4. Teambuilding med flott utsikt over Bergen

Å gå på fottur sammen er en utmerket måte å forbedre både lederegenskaper, tillit og kommunikasjon i teamet ditt. Og hva er vel bedre enn en fottur med flott utsikt over Bergen og regionen? Ta teamet ditt med på fottur sammen med Norway Mountain Guides på byfjellene i Bergen.

Teambuilding - Norway Mountain Guides
Foto: Norway Mountain Guides 

Fotturen tar ca. 3 timers fottur og er av middels vanskelighetsgrad. På denne fotturen vandrer dere bokstavelig talt på toppen av Bergen, utenfor allfarvei, gjennom skog, forbi innsjøer og på stier der dere kan høre stillheten. Her kan det legges inn konkurranser underveis og quiz, gjerne om firmaet/gruppen deres og om naturen.

Hvis dere heller vil “uuuut mot havet” har Norway Mountain Guides en flott fottur i kystområdet i Øygarden, rett utenfor Bergen.

5. Ta laget ditt med på rebusløp på segway

Bergen Segway sitt interaktive rebusløp på segway er en av Bergens morsomste teambuilding aktiviteter. Bedriften deles opp i forskjellige lag som konkurrerer mot hverandre i et interaktivt rebusløp, som vil ta dere over store deler av Bergen Sentrum, både kjente og ukjent steder. Dere får selvsagt opplæring på segway før rebusløpet starter. 

Teambuilding - Bergen Segway
Foto: Bergen Segway 

6. Lek og moro innendørs

VilVite tilbyr et et stort utvalg av teambuilding aktiviteter som passer uansett om dere vil gjøre noe sosialt sammen, eller ute etter inspirasjon til produktutvikling. Dere kan velge mellom flere ulike aktiviteter som f.eks. Digitalt Escape Room, VilVite-utfordringen, RobotBattle eller Ballongbilrace. Aktivitetene kan gjennomføres hos dere eller på VilVite, tar ca 1-2 timer og passer i utgangspunktet for grupper på 10 – 60 personer.  

Teambuilding på VilVite
Foto:  Tove Lise Mossestad / VilVite

På ParkN Play i Bergen sentrum finner du alt fra minigolf, golfsimulator, Dockpin bowling, shuffleboard og mye mer. ParkN Play er behjelpelig med å legge opp til lagaktiviteter, og baren er åpen fra kl. 19:00 alle dager.

I et escape room på Escape Bryggen er lagarbeid og kommunikasjon alfa og omega. Hvis ikke så er dere sjanseløse til å komme dere ut av rommet før tidsfristen på 60 minutter er gått. Problemløsning, effektiv kommunikasjon, og tenking utenfor boksen er nøkkelord for suksess, alt mens sekundene teller ubønnhørlig ned. Tikk, tokk, tikk, tokk…

  1. Workshop i Skaperhagen
    På VilVite i Bergen finner du moderne møtelokaler som dekker alt fra mindre møter til store konferanser og kurs.
  2. ParkN Play
    ParkN Play har alt fra minigolf, golfsimulatorer, Duckpin, digital dart og brettspill – fordelt på tre etasjer midt i Bergen sentrum.
    1. 02/01/2531/12/25
  3. Kom dere ut fra det stengte rommet på under 60 minutter!
    Escape Bryggen har flere utfordrende spill. Målet er enkelt - kom dere ut av rommet innen 60 minutter: Bruk hjernen, logikk, kreativitet og samarbeid.
    1. 02/01/2531/12/25

7. Varg Veum challenge - Norges råeste detektivspill?

En mann har blitt funnet død i sjøen ved Skoltegrunnskaien i Bergen, og politiet har dessverre grunn til å tro at deres firma er involvert i saken. Politiinspektør Jacob Hamre Jr. har derfor kalt dere alle inn for å bistå med etterforskningen!

Samtidig har deres firma engasjert Varg Veum til å etterforske en kontraktstildeling som viser seg å ha en link til den avdøde. Ved hjelp av kart og nettbrett må dere løse oppdrag på poster rundt i Bergens gater. Når dere løser oppgavene på postene vil dere samle ledetråder om den mistenkte, og dere vil samtidig avdekke mer informasjon om saken og danne dere et bilde av hva som egentlig foregår. Varg Veum vil også trenge deres hjelp underveis!

Teambuilding aktivitet i BergenMålet med spillet er å samle flest poeng mens man prøver å finne ut hvem gjerningspersonen er, og når dere kommer i mål vil dere møte en line up av mulige mistenkte. Her må dere bestemme dere for hvem dere tror er den skyldige! Det kan være hvem som helst av dere, ingen er utenfor mistanke..

Her kan du lese mer om Varg Veum Challenge som arrangeres av Greenhat People.

8. Ta samarbeidet til nye høyder

Høyt & Lavt Jakten er en utendørs teambuilding hos Klatreparken Høyt & Lavt Bergen der samarbeid, kreativitet og konkurranse står i fokus. Laget samler poeng ved å løse oppgaver og finne bokstaver i klatreparken, som til slutt danner ord. Aktiviteten passer for alle, uansett om du vil klatre i tretoppene eller bidra fra bakkenivå. Med frisk luft, utfordringer og adrenalinfylt moro skaper dette en energisk og inkluderende opplevelse for grupper på 12–30 personer.

Teambuilding - Høyt & Lavt
Foto: Høyt & Lavt Bergen AS 

Hos Høyt Under Taket Kokstad har de laget en innendørsversjonen av Jakten, Operasjon Høydepunkt! Her står samarbeid, strategi og mestring i fokus. Lagene løser både klatreutfordringer og oppgaver på bakkenivå, og alle kan delta uansett erfaring.

9. Bygg teamet sammen med verdensmestere

Hos Skjelbred Poiree jobber 4 individuelle verdensmestere i skiskyting, som gjennom sine karrierer har erfart hvor viktig det er å skape et godt team for å lykkes både individuelt og som lag.

Teambuilding - Skjelbreid-Poiree
Foto: Skjelbreid Poirée 

Disse erfarne idrettsutøverne har laget et spennende og flott opplegg som passer til alle typer grupper – uansett hvilket fysisk nivå man er på.

Prøve selv, hjelpe, samarbeid og mestre er stikkord ved våre aktiviteter. Dere opplever, utfordres – og overrasker dere selv. Med naturen i sentrum har du og ditt team sjansen til å bygge mestringskultur og et sterkere og tettere lag.

Teambuilding aktivitet hos Skjelbreid Poiree
Foto: Skjelbreid Poirée 

10. Teambuilding Farmen-style 

Øvre-Eide Gård tilbyr teambuilding i ekte Farmen-style. Ta dine ansatte med på hesteridning, og finn ut hvem som er best i hesteskokasting, melkespannholding og lassokasting. Og det beste av alt er at ingen stemmes ut på slutten av dagen. 

Ønsker du å vite mer om forskjellige alternativer for teambuilding i Bergen og regionen? Ta kontakt med et av aktivitetsselskapene i Bergen eller ta kontakt med oss i Bergen Convention Bureau i dag for god veiledning og en hyggelig prat.